Mieszkanie na sprzedaż Warszawa

Twój schowek jest pusty
Usuń z notatnika
mieszkania
domy
lokale
działki
obiekty
użyj mapy
szukaj
3 MINUTY SPACEREM DO SKM! 

ZAKOŃCZENIE BUDOWY JUŻ W MARCU 2018!
 

Początki Anina (położonego w prawobrzeżnej części Warszawy w dzielnicy Wawer) sięgają 1906 roku, kiedy to hrabia Ksawery Branicki przeprowadził parcelację swoich dóbr, które na cześć swojej małżonki Anny nazwał jej imieniem. Obejmowały one między innymi ogromny lesisty teren, którego zaletą była czysta, kryniczna woda, cisza i balsamiczne powietrze, które uzdrawiało ludzi chorych, zmęczonych, a szczególnie dodatnio wpływało na zdrowie dzieci. Dzisiaj ponad 300 hektarów tego lasu stanowi Rezerwat Przyrody im. Króla Jana Sobieskiego.

Rozwój tego rejonu miasta znacząco przyspieszył po I Wojnie Światowej. Warszawa jako stolica dużego państwa, zaczęła przyciągać rzesze ludzi z całej Polski. Nowopowstałe urzędy, instytucje, szkoły, sądy, teatry ściągały do stolicy polityków, artystów i specjalistów z różnych dziedzin, dla których w centrum miasta zaczęło brakować mieszkań. Ludzie ci często zatrzymywali się w osadach podmiejskich. Z czasem nabywali niewielkie parcele budowlane i osiedlali się na stałe. Co więcej, zagęszczenie ludności w Warszawie zmusiło wielu jej mieszkańców do poszukiwania przestrzeni, lepszych warunków do życia i wypoczynku po pracy, poza jej granicami. Nastąpił duży rozwój letnisk wzdłuż linii dojazdowych do stolicy, które z czasem przekształciły się w całoroczne domy, co pozwalało na korzystanie z dobrodziejstw klimatu o wiele dłużej niż trwał sezon letni. Po prawej stronie Wisły czołowe miejsce zajął Anin.

W tym czasie wybudowano wiele nowych domów i willi przy uliczkach wytyczonych prostopadle do torów i stacji kolejowej w Wawrze, zamkniętych od północy Szosą Brzeską (dzisiaj: ulica Bronisława Czecha), a na wschodzie ul. Królewską (dzisiaj: ulica Kajki). Ulice prostopadłe do tzw. „Szosy”, nazywano alejami, np. Aleja Parkowa (dzisiaj: ulica Rzeźbiarska). Równoległe zaś do niej otrzymały nazwę Poprzecznych i rzymskie cyfry od I do XII.

Po II Wojnie Światowej w Aninie szybko zakwitło życie kulturalne, przyciągające na teren osiedla kolejnych poetów oraz artystów i mimo że zmieniło nieco swój charakter, nie straciło wszak na atrakcyjności. W latach 60-tych utworzono tu Instytut Elektrotechniki. Powstało Centrum Zdrowia Dziecka oraz Instytut Kardiologii.

Dzisiaj w Aninie szuka wytchnienia, bądź na stałe osiedla się przeważnie inteligencja pracująca w stolicy. Swoje domy mają tu także dziennikarze, ludzie kultury i sportu. Anin to klimatyczne miejsce z mnóstwem zieleni, bliskością rezerwatu przyrody oraz drewnianymi domami z werandami – zwanymi potocznie „świdermajerami”. Ta niecodzienna nazwa pochodzi z wiersza Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego "Wycieczka do Świdra", który przed wojną mieszkał  i tworzył właśnie w Aninie.
 

Inwestycja zlokalizowana jest przy ul. Pożaryskiego u zbiegu ulic Szpotańskiego i IX Poprzecznej, co niewątpliwie stanowi o jej atrakcyjności. Oferuje ona bowiem znakomite połączenia komunikacyjne, w tym między innymi bezpośredni (zaledwie 3 minuty spacerem od naszej inwestycji) dostęp do stacji Szybkiej Kolei Miejskiej Warszawa - Anin, która dzisiaj ze względu na wysoką jakość pociągów oraz znakomite połączenia we wszystkie kierunki Warszawy, stanowi rodzaj naziemnego metra, jak również bardzo dobry i szybki dojazd do głównych arterii miejskich: Trasy Siekierkowskiej, Trasy Łazienkowskiej, ulic Grochowskiej i Marsa.

Co więcej, lokalizację charakteryzuje sąsiedztwo obszernego Rezerwatu Leśnego im.  Króla Jana Sobieskiego (najstarszy, drugi co do wielkości kompleks leśny w Warszawie i największy w jej prawobrzeżnej części), niska zabudowa głównie willowa oraz brak dużych blokowisk i skupisk osiedli.

W odległości nieprzekraczającej 1 km znajduje się doskonale rozwinięta miejska infrastruktura: sklepy i punkty usługowo – handlowe, apteki, banki, stacje benzynowe, restauracje i kawiarnie oraz rodzinne Centrum Handlowe „Ferio Wawer” przy ul. Szpotańskiego, które powstało w zabytkowych, przedwojennych wnętrzach dawnej fabryki.

Okolica obejmuje także przedszkola, szkoły podstawowe oraz licea ogólnokształcące, liczne placówki edukacyjne dla dzieci i młodzieży(Centrum Promocji Kultury, Biblioteka Miejska), a także wiele interesujących obiektów krajoznawczych, zabytków kultury i atrakcyjnych miejsc dla rodzinnego wypoczynku.

Sympatycy aktywności sportowych znajdą w pobliżu rekreacyjne ścieżki biegowe, trasy rowerowe, a także położony nieopodal Ośrodek Sportu i Rekreacji, który oprócz basenu i fitness organizuje również sezonowe atrakcje, takie jak np. lodowisko w okresie zimowym.


Zapraszam do kontaktu w celu uzyskania dodatkowych informacji, umówienia spotkania oraz uzyskania pomocy w wszelkich kwestiach finansowo - prawnych związanych ze wspomnianą nieruchomością. Jesteśmy zewnętrznym biurem sprzedaży developera, dzięki czemu Kupujący nabywa nieruchomość bezpośrednio od właściciela inwestycji nie ponosząc żadnych dodatkowych kosztów.

FSS-MS-8151
Mieszkanie na sprzedaż
zdjęcie agenta
Mirosław Hacia
Specjalista ds. Rynku Pierwotnego
FSK Development
731535456
dodaj do schowka
usuń ze schowka
Nieruchomość
Standard:
Rodzaj mieszkania:
jednopoziomowe
Garaż - mieszkanie:
garaż w budynku
Stan lokalu:
deweloperski
Stan prawny:
własność
Okna:
nowe PCV
Instalacje:
nowe
Balkon:
jest
Ilość balkonów:
1
Powierzchnia użytkowa [m2]:
66,9600
Rok budowy:
2017
Winda:
tak
Powierzchnia
balkonów/tarasów:
8,4000
Pomieszczenia
Ilość pokoi:
3
formularz kontaktowy
umów spotkanie
zadaj pytanie
- Pola wymagane

UWAGA - Rejestrowane dane osobowe będą wykorzystywane wyłącznie w ramach świadczonych usług.

Wszystkie szczegóły zestawiono na podstawie wypowiedzi lub dokumentacji przedstawionej przez właściciela.
Jednocześnie nie bierzemy odpowiedzialności za ich prawidłowość, kompletność i aktualność. Oferta nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu kodeksu cywilnego i nie jest wiążąca.

podobne oferty

Mieszkanie Sprzedaż

FSS-MS-9038     Mieszkanie - Sprzedaż
Mieszkanie na sprzedaż Warszawa Praga Południe - Saska Kępa ul. Rapperswilska, 3-e piętro w 3-y piętrowym budynku. Mieszkanie składa się z: - salonu, - sypialni, - widnej kuchni, - przedpokoju, - łazienki, - WC, - dużego ...
453 000 PLN
45 m2
dowiedz się więcej
dodaj do schowka
usuń ze schowka
Lokalizacja
Warszawa, Praga-Południe
Rejon
Saska Kępa ul. Rapperswilska
Rodzaj budynku
blok
Ilość pięter
3
Ilość pokoi
2 pokoje
Piętro
3p piętro
Mieszkanie Sprzedaż

FSS-MS-8949     Mieszkanie - Sprzedaż
KUPUJĄCY NIE PŁACI 2% PODATKU OD CZYNNOŚCI CYWILNOPRAWNYCH!!! Pragnę Państwu zaoferować mieszkanie w bezczynszowym segmencie usytuowany w Ząbkach obok ulicy Szwoleżerów nieopodal granicy administracyjnej z Warszawą.  Najważniejsze ...
440 000 PLN
128 m2
dowiedz się więcej
dodaj do schowka
usuń ze schowka
Lokalizacja
Warszawa, Rembertów
Rejon
Rodzaj budynku
nowe budownictwo
Ilość pięter
0
Ilość pokoi
6 pokoje
Piętro
1p piętro
Mieszkanie Sprzedaż

FSS-MS-9089     Mieszkanie - Sprzedaż
Mieszkanie na sprzedaż Warszawa Górny Mokotów, ul. Różana, 2 pokoje pow. 44,22 m2, 3-e piętro w 3-y piętrowej kamienicy z końca lat 30-tych XX w. Mieszkanie składa się z: - pokoju 17 m2, - sypialni 14 m2, - aneksu kuchennego, - ...
465 000 PLN
44 m2
dowiedz się więcej
dodaj do schowka
usuń ze schowka
Lokalizacja
Warszawa, Mokotów
Rejon
Górny Mokotów ul. Różana
Rodzaj budynku
kamienica
Ilość pięter
3
Ilość pokoi
2 pokoje
Piętro
3p piętro
Mieszkanie Sprzedaż

FSS-MS-8894     Mieszkanie - Sprzedaż
KUPUJĄCY NIE PŁACI 2% PODATKU PCC!  Inwestycja powstaje na warszawskiej Woli przy ulicy Obozowej – zaledwie 4 km od Centrum. W pobliżu znajdują się przystanki tramwajowe, pętla autobusowa i druga linia Metra, więc łatwo stąd ...
512 900 PLN
65 m2
dowiedz się więcej
dodaj do schowka
usuń ze schowka
Lokalizacja
Warszawa, Wola
Rejon
ul. Obozowa
Rodzaj budynku
nowe budownictwo
Ilość pięter
6
Ilość pokoi
3 pokoje
Piętro
1p piętro
Wpisz interesującą cię lokalizację
szukaj